Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools

Great GyurMaster 2021-08-10 12:01

Hello Csaba,

Micsoda giccses kompozíció, még a napot is sikerült belekomponálnod. Pfej.

Na jó, befejeztem a köpködést, néha kell ilyen is. A sztori mellesleg érdekes.

Gy.

UI: Jól látom, hogy már csak telóval fotózol?

Old 08-10-2021, 07:35 PM
csabagaba's Avatar
csabagaba csabagaba is offline
TE Junior Member

Smile To GyurMaster: Szia!

Jól látod.
Hoztam magammal ugyan egy Sony DSC HX90-est is, de még nem voltunk kirándulni az elmúlt 2 hónapban a városon kívül, itt meg már szinte minden téglát ismerünk. A telcsi minden sétánál velem van, ha érdekeset látok, akkor lekapom azzal, de már nemigen van mit fotózni. Legfeljebb nlhány érdekesebb jelenetet, vagy a városon belüli kalandorkodás során felfedezett újabb egérlukakat, véletlenül nyitvahagyott ajtókat, ilyesmi. Ahhoz meg nincs szükség félkilós DSLR-re a kb. 36 fokos melegben.
A nagyobb túrákra természetesen viszem a 16 éves DSC R1-t, mint számomra a legjobb gépet, a párom a HX-90-et. aztán lesz ami lesz. Már kb. 3 éve pihen otthon a DSLR Alfa 200-as Sony, 3 objektívkészlettel, mert annyival nem jobb, mint a 14,3-75-ös 2,8-as fényerejű Zeiss optikás bridge gép.
A XIAOMI Redmi Note5 meglepően jól dolgozik normál fényviszonyok között, este kicsit macerásabb. És már használni is megtanultam.
Ennyi.

Már ott tartok, hogy a közép- és külső erődárokban bóklászok, ahová még eddig nemigen mertem lemenni és a külső erősfalakat fotózgatom, amiről nemigen van még a neten sem képanyag. Lenyűgöző.

Tegnapelőtt számoltuk össze a párommal, hogy az elmúlt 6 évben már netto 9,5 hónapot éltünk itt, az azelőtti 14 év llegalább éi 3 hetét még nem számoltuk össze. Ott tartunk, hogy innen mentünk már repülőgéppel 2-3 napos kirándulásra Krétára kétszer, hajóval Tilosra kétszer ottalvással, Simire vagy háromszor, Kosra egyszer. Szóval Rodosz lett a bázis.

És hidd el, ez így jó.

Ne írígyelj, hanem gyere! :-)

Csaba
Reply With Quote
Old 08-18-2021, 07:52 PM
GyurMaster's Avatar
GyurMaster GyurMaster is offline
TE Expert

Default re

Nem irigykedem. Gyűjtöm a pénzt, hogy nekem is teljen rodoszi teraszra. Azért jobb a kilátás, mint egy átlag avasi teraszról, meg kell hagyni.

Egyébként én is lustulok. Néha már én se viszek fényképezőgépet olyan kirándulásokra, ahol már korábban jártam. És az utcai fotóim egy részét már én is csak telóval lövöm.

UI: Bocs a késői válaszért! Viszont kérlek nézd meg a galériám, a Regéc 2-nél építész véleménye szükséges.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules