Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools

Great djslim 2005-11-04 15:15

hey zoester intersting pic... i hope it doesnt get canned... ttys!

Old 11-06-2005, 07:30 PM
sixTL's Avatar
sixTL sixTL is offline
TE Junior Member

Default To sixTL: Pentacon

Wiem Jacku że kupiłe¶ go i wiem za ile oraz od kogo / wygrywjacy jaku 10 / od razu pomyslalem o Tobie. Sam obserwowałem te aukcję i nawet brałem wczesniej udział. Kilka godzień wczesniej przed Tob± wygrałem inn± aukcje na taki sam obiektyw - Top nieuzywany no i nieco drożej. Więc w tej dałem spokój. Kupiłem go z kilku powodów. Pierwsze: 1. tylko do portretu, 2. tylko pod zastosowanie filtrów portretowych Cokin w systemie A 3. ze wzgledu na wagę. Mam holdery i pierscienie w obu sytemach A i P. Ale wszelkiego rodzaju portretowe filterki / diffusory, softy, sunsety itp. mam do systemu A - sa o wiele tańsze od P wiec dlatego ta ¶rednica i ten system pasuje mi pod tego Pentacona. Co sie tyczy ostrzenia przy takiej przej¶ciówce jak mam ja / Nikon - M 42/ nie ostrzy przy nieskonczonosci. Ale dla mnie nie ma to znaczenia bo ja tylko bede uzywał do wspomanego celu. Jako portretówki uzywam wspaniałego Sonnara 180 f/2.8 / Zeiss /ale jego waga + korpus F90 x oraz grip to wielki ciężar, dlatego wróci tylko do Sixa TL + konwerter 2x i statyw Manfrotto i bedzie pracował jako teleobiektyw 180 f/2.8 lub 360 f/5.6. wszak posiadam do niego wspaniałe filtry 86 i 95 mm Panchromara. W kazdym razie Jacku zrobiłem swietny interes. Mozesz mi wierzyc bo czesto zakladam swoje obiektywy ktore mam od lat do Pentacona sixa i wspolpracuja z Nikonami jako manual. Przy 90 x działa mi wiele funkcji nawet pokazuje mi czujnik kropk± ze zdjecie jest ostre. Jesli chodzi o ustawienie ekpozycji działaja wszelkie systemy punkt, intergralny i matryca, ale dla mnie to nie ma znaczenia bo ja w plenerze i przy sztucznym oswietleniu najczesciej uzywam szarej karty do czego zachecam / jest idealnym wzorcem niknie praktycznie problem odwieczny czy na swiatła czy na cienie / a czesto recznego swiatłomierza. Jak bedziesz miał do mnie pytania napisz [email protected] Pozdrawiam Artur
Reply With Quote
Old 11-06-2005, 07:51 PM
Jaku's Avatar
Jaku Jaku is offline
TE Senior Member

Default Re: To sixTL: Pentacon

Po zakonczeniu aukcji zauwazylem, ze nick jednego z licytujacyhc brzmi znajomo :) - jaki swiat jest maly.
Nawet mialem wyrzuty umnienia, ze Cie podkupilem, ale obserwowalem ta aukcje od poczatku i ostrzylem obie zeby na ten obiektyw.
Jestem zbieraczem zlomu - czyli tych manualnych obiektywow bo sa o woele lepsze jakosciowo od nowosci - i mozna je kupic za mniejsze pieniadze.
Szkoda, ze jest na nie teraz moda- bo ceny skoczyly w gore drastycznie.
Na cyfrowce ciezko sie ostrzy i dlatego teraz musze zakupic matowke z klinem - wtedy dopiero "zlapie wiatr w zagle".
Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules